Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  24,9 °C
Mimoriadne správy

Rusko chce pravidelné lety do Severnej Kórey, v novej zahraničnopolitickej realite si tak vytvára partnerstvá

 Webnoviny  20. november 2023  157  
Rusko chce pravidelné lety do Severnej Kórey, v novej zahraničnopolitickej realite si tak vytvára partnerstvá

20.11.2023 (SITA.sk) - Ruská Federálna agentúra pre leteckú dopravu navrhla, aby ruské letecké spoločnosti začali pravidelné lety do Severnej Kórey. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje správu ruského štátom kontrolovaného média Kommersant.

Ruský úrad pre leteckú dopravu poslal takýto návrh popredným ruským leteckým spoločnostiam Aeroflot a Aurora, ktoré potvrdili svoju „teoretickú pripravenosť.“

„V novej zahraničnopolitickej realite si Rusko vytvára nové partnerstvá, ktorých budovanie a rozvoj nie je veľmi pohodlný bez priamych letov z Moskvy, “ povedal šéf neziskovej organizácie Aviaport zaoberajúcej sa letectvom Oleg Pantelejev.


V súčasnosti hlavný spôsob, ako sa letecky dostať do Severnej Kórey z Ruska, je z mesta Vladivostok štátnou severokórejskou leteckou spoločnosťou Air Koryo, ktorá však do Vladivostoku lieta iba dvakrát týždenne.Viac k témam: letecké spoločnosti, pravidelné lety, Ruská vláda
Zdroj: SITA.sk - Rusko chce pravidelné lety do Severnej Kórey, v novej zahraničnopolitickej realite si tak vytvára partnerstvá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.