Sobota, 10. december 2022
Malá oblačnosť  0,7 °C
Mimoriadne správy

Rusko a Čína sa dohodli na spolupráci a posilnení vzťahov, rozšíriť chcú aj vzájomnú výmenu informácií

 Webnoviny  19. september 2022  37
Rusko a Čína sa dohodli na spolupráci a posilnení vzťahov, rozšíriť chcú aj vzájomnú výmenu informácií

19.9.2022 (Webnoviny.sk) - Tajomník Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Nikolaj Patrušev počas pondelkovej návštevy Číny vyhlásil, že posilnenie vzťahov s Pekingom je pre Kremeľ hlavným politickým cieľom.

Patruševov úrad vo vyhlásení po rokovaniach v čínskom meste Nan-pching uviedol, že obe strany sa dohodli „na rozšírení výmeny informácií pri boji proti extrémizmu a zahraničným pokusom podkopať ústavný poriadok oboch krajín“.

Počas stretnutia s popredným predstaviteľom Čínskej komunistickej strany Kuo Šeng-kchunom Patrušev povedal, že „v terajších podmienkach musia naše krajiny ukázať ešte väčšiu pripravenosť pre vzájomnú podporu a rozvoj spolupráce“.

Patrušev označil „posilnenie komplexného partnerstva a strategickej spolupráce s Pekingom za bezpodmienečnú prioritu ruskej zahraničnej politiky“. Predstavitelia Číny a Ruska zároveň zdôraznili nutnosť rozšírenia spolupráce v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Viac k témam: Kybernetická bezpečnosť, Spolupráca
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko a Čína sa dohodli na spolupráci a posilnení vzťahov, rozšíriť chcú aj vzájomnú výmenu informácií © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.