Streda, 1. február 2023
Mimoriadne správy

Ruské veľvyslanectvo sa stalo terčom samovražedného bombového útoku, vyžiadal si niekoľko obetí (video+foto)

 Webnoviny   5. september 2022  39
Ruské veľvyslanectvo sa stalo terčom samovražedného bombového útoku, vyžiadal si niekoľko obetí (video+foto)

5.9.2022 (Webnoviny.sk) - Samovražedný bombový útok pred veľvyslanectvom Ruska v afganskom hlavnom meste Kábul si vyžiadal životy dvoch jeho zamestnancov a najmenej jedného civilistu. Informovala o tom ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti aj miestny predstaviteľ polície. Očakáva sa, že počet obetí bude vyšší, pričom niektoré správy hovoria o ôsmich až desiatich mŕtvych.

Podľa RIA Novosti sa výbuch odohral, keď ruský diplomat vyšiel von zavolať kandidátov na víza spomedzi ľudí čakajúcich pred veľvyslanectvom. Ruské ministerstvo zahraničia neskôr uviedlo, že dvaja členovia jeho diplomatickej misie prišli o život.

Hovorca kábulskej polície informoval o najmenej jednom mŕtvom civilistovi a desiatich zranených. Ako vysvetlil, na výbuchu sa podieľal samovražedný útočník, ktorého identifikovali bezpečnostné sily predtým, ako sa dostal bližšie k davu pred ambasádou. Následne ho postrelili. Nie je jasné, či útočník odpálil výbušniny sám alebo explodovali v dôsledku streľby. Incident je predmetom vyšetrovania a polícia uzavrela oblasť, uviedol hovorca.

Viac k témam: Bombový útok, Samovražedný útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské veľvyslanectvo sa stalo terčom samovražedného bombového útoku, vyžiadal si niekoľko obetí (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.