Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Ruské útoky v septembri boli pre ukrajinských civilistov najvražednejšie v tomto roku
18.10.2024 (SITA.sk) - Najmenej 208 ukrajinských civilistov v septembri zahynulo a ďalších 1 220 utrpelo zranenia pri ruských útokoch. Septembrový počet obetí na životoch medzi civilistami bol najväčší v tomto roku. Ako informuje web Ukrajinská pravda, uviedla to Misia OSN na monitorovanie ľudských práv na Ukrajine.
Medzi ukrajinskými civilistami, ktorých v septembri zabili ruské útoky, bolo aj deväť detí. Hlavnou príčinou civilných obetí boli raketové útoky po celej krajine a používanie riadených leteckých bômb, najmä v Charkove a Záporoží.
Zdroj: SITA.sk - Ruské útoky v septembri boli pre ukrajinských civilistov najvražednejšie v tomto roku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová