Štvrtok, 7. december 2023
Jasno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Ruské ministerstvo spravodlivosti podalo žalobu na súd, chce označiť LGBTQ „hnutie“ za extrémistické

 Webnoviny  17. november 2023  228  
Ruské ministerstvo spravodlivosti podalo žalobu na súd, chce označiť LGBTQ „hnutie“ za extrémistické

17.11.2023 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo spravodlivosti v piatok podalo žalobu na najvyššom súde, aby postavilo „medzinárodné verejné hnutieLGBTQ mimo zákon ako extrémistické.

Ministerstvo v online vyhlásení o žalobe uviedlo, že úrady identifikovali „znaky a prejavy extrémistickej povahy“ v „činnostiach LGBT hnutia aktívneho“ v Rusku, vrátane „podnecovania sociálnych a náboženských nezhôd“. Pojednávanie o žalobe by sa malo odohrať 30. novembra.

Krok ministerstva je najnovšou ostrou ranou proti už sužovanej komunite LGBTQ v čoraz konzervatívnejšej krajine. Zatiaľ nie je jasné, čo presne by označenie znamenalo pre LGBTQ ľudí v Rusku, ak by sa súd postavil na stranu ministerstva spravodlivosti.

Žaloba je však dosiaľ najdrastickejší krok v záťahu ruských orgánov voči právam LGBTQ ľudí za Vladimira Putina, ktorý z „tradičných rodinných hodnôt“ urobil základný kameň svojej vlády.

Viac k témam: Extrémizmus, LGBTI, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk - Ruské ministerstvo spravodlivosti podalo žalobu na súd, chce označiť LGBTQ „hnutie“ za extrémistické © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.