Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Ruské bojové lietadlo Su-25 sa počas výcvikovej misie zrútilo do mora v blízkosti preplnenej pláže

 Webnoviny  17. júl 2023  82  
Ruské bojové lietadlo Su-25 sa počas výcvikovej misie zrútilo do mora v blízkosti preplnenej pláže

17.7.2023 (SITA.sk) - Ruské bojové lietadlo sa v pondelok počas výcvikovej misie na juhu krajiny zrútilo do mora. Pilota však zachránili. Informovali o tom ruské úrady.

Regionálna administratíva Krasnodarského kraja uviedla, že stroj Su-25, ktorý je určený na poskytovanie priamej leteckej podpory, spadol do Azovského mora. Administratíva dodala, že pilot sa katapultoval a do bezpečia ho dostali záchranné tímy. Ruské médiá zverejnili videozáznam lietadla padajúceho do mora v blízkosti zaplnenej pláže.

Su-25 je dvojmotorové útočné lietadlo, ktoré od 80. rokov minulého storočia používali sovietske a teraz slúži ruským vzdušným silám. Tieto stroje ruská armáda často nasadzuje do bojov na Ukrajine.

Viac k témam: Havária lietadla, Lietadlo, Ruská armáda, Vzdušné sily, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ruské bojové lietadlo Su-25 sa počas výcvikovej misie zrútilo do mora v blízkosti preplnenej pláže © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.