Nedeľa, 17. január 2021
Oblačno  -5,7 °C
Mimoriadne správy

Ruská vojnová loď prenasledovala americký torpédoborec, hrozila mu aj nárazom

 Webnoviny  25. november 2020  54
Ruská vojnová loď prenasledovala americký torpédoborec, hrozila mu aj nárazom

25.11.2020 (Webnoviny.sk) - Rusko informovalo, že jedna z jeho vojnových lodí v utorok chytila a prenasledovala torpédoborec amerického námorníctva. Dôvodom bol vstup do ruských teritoriálnych vôd v Japonskom mori. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Moskva obvinila loď USS John S. McCain, že sa v Zálive Petra Veľkého pohybovala dva kilometre za námornou hranicou, a vyhrážala sa, že narazí do americkej lode. Tá následne podľa Ruska oblasť opustila.

Americké námorníctvo poprelo akýkoľvek priestupok a uviedlo, že nedošlo k vyhosteniu žiadnej jeho lode. "Vyhlásenie Ruskej federácie je nepravdivé," uviedol poručík Joe Keiley, hovorca 7. flotily amerického námorníctva.

Podľa ruského ministerstva obrany však jeho torpédoborec tichomorskej flotily Admiral Vinogradov prostredníctvom medzinárodného komunikačného kanála varoval americkú loď pred možnosťou narazenia a vyhostenia votrelca z teritoriálnych vôd.

Podobné námorné udalosti sú pomerne zriedkavé, aj keď torpédoborec Admiral Vinogradov sa už vlani takmer zrazil s americkým krížnikom vo Východočínskom mori. Rusko a USA si potom navzájom pripisovali vinu z tohto incidentu. USS John S. McCain bol zasa v roku 2017 účastníkom kolízie s ropným tankerom pri Singapure, pri ktorej zahynulo desať námorníkov.

Viac k témam: Admiral Vinogradov, americký torpédoborec USS John S. McCain, hrozba
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská vojnová loď prenasledovala americký torpédoborec, hrozila mu aj nárazom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.