Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Ruská protivzdušná obrana bola výrazne degradovaná a úplná kontrola nad Krymom je len otázkou času, tvrdí Zelenskyj (video)

 Webnoviny  24. október 2023  77  
Ruská protivzdušná obrana bola výrazne degradovaná a úplná kontrola nad Krymom je len otázkou času, tvrdí Zelenskyj (video)

24.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajina bude onedlho schopná palebne kontrolovať okupovaný Krymom, povedal v utorok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v online príhovore na druhom parlamentnom samite Krymskej platformy.

Viac o téme: Vojna na UkrajineRuská protivzdušná obrana na polostrove podľa neho bola výrazne degradovaná a hoci Ukrajina v súčasnosti nemá úplnú kontrolu nad oblohou na Kryme, je to podľa Zelenského len „otázkou času“. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.Ukrajinský líder poznamenal, že ruská Čiernomorská flotila utrpela značné straty a Moskva plánuje otvorenie novej námornej základne v Abcházsku s cieľom presunúť lode „čo najďalej od ukrajinských rakiet a námorných dronov“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Krym, Krymská platforma, Ukrajinská protiofenzíva, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Ruská protivzdušná obrana bola výrazne degradovaná a úplná kontrola nad Krymom je len otázkou času, tvrdí Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.