Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Ruská FSB má za úlohu zabiť Prigožina. Či uspejú, to podľa Budanova ukáže až čas

 Webnoviny  30. jún 2023  84  
Ruská FSB má za úlohu zabiť Prigožina. Či uspejú, to podľa Budanova ukáže až čas

30.6.2023 (SITA.sk) - Po pokuse wagnerovcov o vzburu má ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) za úlohu zabiť zakladateľa žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina. Domnieva sa tak šéf Obranného spravodajstva ukrajinského ministerstva obrany Kyrylo Budanov. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na portál War Zone.

„Vieme, že FSB bola pridelená úloha zabiť Prigožina. Uspejú? To ukáže čas. V každom prípade potenciálne pokusy o zabitie neprídu rýchlo. Zaberie im to určitý čas pripraviť príslušné prístupy a dostať sa do etapy, keď budú pripravení na rozsiahlu operáciu,“ povedal Budanov.

„Ale chcel by som zdôrazniť, že je to veľká otvorená otázka. Budú schopní to urobiť? Odvážia sa splniť tento príkaz?,“ poznamenal šéf ukrajinského vojenského spravodajstva.

Viac k témam: šéf wagnerovej skupiny, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Ruská FSB má za úlohu zabiť Prigožina. Či uspejú, to podľa Budanova ukáže až čas © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.