Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Ruská armáda sa snaží prekročiť deltu rieky Dneper
Webnoviny 4. december 2024 404
4.12.2024 (SITA.sk) - Ruské jednotky podnikli útok v Chersonskej oblasti v snahe získať oporu na niektorých ostrovoch v delte rieky Dneper. Uviedol to v stredu hovorca Južného velenia ukrajinskej armády Vladyslav Vološyn pre verejnoprávnu televíziu Suspiľne. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.
Gubernátor Chersonskej oblasti Oleksandr Prokudin v stredu uviedol, že Rusko na prekonanie rieky zhromaždilo 300 člnov. Vološyn to potvrdil, ale dodal, že pokusy Moskvy o útok zlyhali a priniesli ruskej armáde straty.
Rusko v súčasnosti podľa údajov ukrajinských tajných služieb cvičí svoje útočné skupiny na okupovaných územiach Záporožskej a Chersonskej oblasti, uviedol Vološyn. Podľa jeho slov Rusi nacvičujú prekonávanie vodných prekážok a presun výsadkových jednotiek.
Zdroj: SITA.sk - Ruská armáda sa snaží prekročiť deltu rieky Dneper © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Leto vo Vysokých Tatrách naberá na obrátkach a jedna z najočakávanejších kultúrnych udalostí tohto roka sa blíži – FOTO