Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Rusi zaradili Budanova na zoznam hľadaných osôb, obvinený je z „terorizmu“
14.12.2023 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo vnútra zaradilo šéfa ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby (HUR) Kyryla Budanova na svoj zoznam hľadaných osôb. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent s odvolaním sa na ruské médiá.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Budanova spolu s ďalšími vysokopostavenými predstaviteľmi ukrajinskej armády v októbri ruský vyšetrovací výbor obvinil z "terorizmu".
Kremeľ tvrdí, že Budanov je zodpovedný za teroristické činy pre rolu HUR pri ukrajinských útokoch na Krymský most na okupovanom Kryme. Hoci ruské sily sa každý deň zameriavajú na civilné oblasti na Ukrajine, Moskva naďalej charakterizuje útoky v ruskom tyle a na okupovanom Kryme ako „terorizmus“, dodáva portál Kyiv Independent.
Na ruskom zozname hľadaných osôb je napríklad aj hovorca americkej technologickej spoločnosti Meta Andy Stone a prokurátor Medzinárodného trestného súdu (ICC) v Haagu Karim Khan.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – december 2023 (fotografie)
Viac k témam: Pátranie, Terorizmus, Vojenská spravodajská služba
Zdroj: SITA.sk - Rusi zaradili Budanova na zoznam hľadaných osôb, obvinený je z „terorizmu“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Ministerstvo cestovného ruchu a športu je pre Huliaka zlatá baňa, Demokrati upozorňujú na nadštandardné odmeny – VIDEO
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini