Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Rusi na Donbase s ťažkými stratami dosiahli minimálne úspechy, budú sa však snažiť udržať operačné tempo

 Webnoviny   4. jún 2024  155  
Rusi na Donbase s ťažkými stratami dosiahli minimálne úspechy, budú sa však snažiť udržať operačné tempo

4.6.2024 (SITA.sk) - Ruské sily sústreďujú svoje hlavné úsilie na ukrajinskom fronte na kontaktnej línii Avdijivka - Pokrovsk, kde však s veľkými stratami dosiahli len minimálne úspechy. V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine to uviedlo britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Briti poznamenávajú, že Rusi boli na tomto fronte za posledných 72 hodín veľmi aktívni. Dosiahli malý pokrok v severnej časti tohto sektora smerom k dedinám Sokil a Jevhenivka. Spravodajská služba dodala, že po paralelnej osi asi 3 kilometre južne sa ruské jednotky pravdepodobne blížia k okraju obce Novoselivka Perša.

Ďalej na juh Rusi nedosiahli výrazný pokrok napriek intenzívnym útokom na ukrajinské pozície západne od dediny Netailove pozdĺž diaľnice E50. Okrem toho boli odrazené ruské útoky na dedinu Nevelske a dedina pravdepodobne zostáva pod kontrolou Ukrajiny.

V priebehu budúceho týždňa tento sektor pravdepodobne zostane oblasťou významného operačného zamerania, keďže ruské sily sa budú snažiť udržať operačné tempo aj napriek ťažkým stratám,“ tvrdia Briti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské sily, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Rusi na Donbase s ťažkými stratami dosiahli minimálne úspechy, budú sa však snažiť udržať operačné tempo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.