Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Rumunsko zaradilo Slovensko medzi rizikové krajiny, po vstupe do krajiny je povinná karanténa

 Webnoviny  11. október 2021  111
Rumunsko zaradilo Slovensko medzi rizikové krajiny, po vstupe do krajiny je povinná karanténa

11.10.2021 (Webnoviny.sk) - Od nedele 10. októbra je Slovenská republika z hľadiska pandémie COVID-19 zaradená Rumunskom na zoznam červených, teda rizikových krajín. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus


Pre Slovákov cestujúcich do Rumunska to znamená povinnosť podrobiť sa povinnej 14-dňovej karanténe.

Výnimky z karantény majú plne zaočkované osoby, u ktorých od plného zaočkovania uplynulo minimálne desať dní, ďalej osoby, ktoré v posledných 180 dňoch prekonali ochorenie COVID-19, osoby, ktoré do troch dní krajinou tranzitujú a majú negatívny test, alebo deti do 12 rokov.

Rumunsku platí tzv. COVID automat, ktorý rozdeľuje regióny a v nich jednotlivé opatrenia podľa farby semaforu, teda podľa závažnosti epidemickej situácie. Tá sa postupne zhoršuje a dochádza aj k reštriktívnym opatreniam, akými sú zákaz vychádzania po 20. hodine, zatváranie reštaurácií a podobne.

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19, Karanténa, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Rumunsko zaradilo Slovensko medzi rizikové krajiny, po vstupe do krajiny je povinná karanténa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.