Sobota, 16. október 2021
Slnečno  9,1 °C
Mimoriadne správy

Rumunsko vyhostilo zo svojho územia ruského diplomata, Moskva prijme príslušné opatrenia

 Webnoviny  26. apríl 2021  115
Rumunsko vyhostilo zo svojho územia ruského diplomata, Moskva prijme príslušné opatrenia

26.4.2021 (Webnoviny.sk) - Rumunsko vyhostilo predstaviteľa ruského veľvyslanectva. Rumunské ministerstvo zahraničia v pondelok uviedlo, že aktivity a činy námestníka vojenského atašé Alexeja Grišajeva na ambasáde v Bukurešti sú v rozpore s ustanoveniami Viedenského dohovoru o diplomatických stykoch. Detaily však neposkytlo.

Ruský veľvyslanec v Rumunsku Valerij Kuzmin sa pre ruskú tlačovú agentúru Tass vyjadril, že rozhodnutie Rumunska je „nepochybne nepriateľské“. Ako dodal, Moskva „si vyhradzuje právo prijať príslušné opatrenia ako odpoveď“.

Vyhosťovanie naprieč Európou


V pondelok tiež Rusko vypovedalo talianskeho námorného atašé, informoval taliansky rezort zahraničia. Bola to odpoveď na marcové vyhostenie dvoch ruských diplomatov.

Tých vyhostili po tom, čo talianskeho kapitána z námorníctva úrady pristihli pri údajnom odovzdávaní utajených informácií jednému z nich.

Pondelkové vypovedania sú najnovšie vo vlne vyhostení ruských diplomatov naprieč Európou a odvetných krokov z Moskvy.

Česko vyhostilo desiatky Rusov


Minulý týždeň v piatok Estónsko, Litva a Lotyšsko nariadili vypovedanie celkovo štyroch ruských diplomatov v rámci solidarity s Českou republikou.

Česko vyhostilo desiatky diplomatov pre údajnú účasť ruských agentov na výbuchu muničných skladov v roku 2014.

Viac k témam: vyhostenie diplomata
Zdroj: Webnoviny.sk - Rumunsko vyhostilo zo svojho územia ruského diplomata, Moskva prijme príslušné opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.