Sobota, 23. marec 2019
Slnečno  6,7 °C
Mimoriadne správy

Rumunské úrady požiadali Senát o zbavenie imunity expremiéra, chcú ho vyšetrovať pre úplatky

 Webnoviny   8. november 2018  65
Rumunské úrady požiadali Senát o zbavenie imunity expremiéra, chcú ho vyšetrovať pre úplatky

BUKUREŠŤ 8. novembra (WebNoviny.sk) – Úrady v Rumunsku požiadali tamojší Senát, aby zbavil imunity jeho predsedu a umožnil im tak vyšetrovať, či od rakúskej spoločnosti vzal úplatky v hodnote 800-tisíc dolárov (v prepočte približne 696-tisíc eur).

Člen Senátu Claudiu Manda vo štvrtok uviedol, že prokurátori požiadali hornú komoru rumunského parlamentu, aby hlasovala o odobraní poslaneckej imunity Calina Popesca Tariceana, ktorá ho chráni pred trestným stíhaním.

Národné protikorupčné riaditeľstvo potvrdilo, že sa usiluje o vyšetrovanie nemenovaného senátora v súvislosti s úplatkami z rokov 2007  2008. V tom čase bol Tariceanu premiérom. Úplatky predstavovali 10-percentnú províziu za zmluvu. Peniaze údajne prevádzali cez fiktívne zmluvy spoločnostiam v zahraničí.

Tariceanu sa v stredu vyjadril, že ho o situácii nikto neinformoval.

Viac k témam: Calin Popescu Tariceanu, poslanecká imunita, Senát
Zdroj: Webnoviny.sk - Rumunské úrady požiadali Senát o zbavenie imunity expremiéra, chcú ho vyšetrovať pre úplatky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.