Streda, 24. december 2025
Mimoriadne správy
- Zmrazí frontovú líniu a otvára cestu k ústupkom, okomentoval Zelenskyj nový 20-bodový mierový plán
- Zelenskyj zverejnil nový 20-bodový plán na ukončenie vojny. Piaty bod spomína aj o Článok 5 NATO
- Nové dokumenty o Epsteinovi obsahujú viaceré zmienky o Trumpovi
- Ruský útok môže spôsobiť kolaps krytu v Černobyle. Boh nás ochraňuj, ak v blízkosti dopadne Iskander, hovorí Tarakanov
- Nórsko pripravuje plány na evakuáciu civilistov v prípade napadnutia Ruskom
Rokovania o novej vláde budú podľa Zemana trvať tri mesiace, predpokladá menšinový kabinet
PRAHA 24. novembra (WebNoviny.sk) - Rokovania o novej českej vláde budú podľa prezidenta Miloša Zemana trvať dva až tri mesiace. Predpokladá, že Andrej Babiš zostaví menšinový kabinet, ktorý budú tolerovať niektoré politické strany. Povedal to v relácii Týden s prezidentem na TV Barrandov.
Podľa Zemana trvajú v zahraničí rokovania o vládach rôzne dlho. Za príklad dlhého vyjednávania uviedol Belgicko. „U nás vznikne vláda s dôverou Snemovne za dva alebo možno za tri mesiace,“ vyhlásil prezident.
Andrej Babiš, ktorého plánuje Zeman vymenovať za premiéra na Mikuláša, by mal zostaviť vládu odborníkov. „Pokiaľ by som zistil, že niektorý z ministrov nemá s rezortom nič spoločné, určite by som to Babišovi vytkol,“ doplnil Zeman.
Odporúčame:
Babiš sa na na Mikuláša stane premiérom, už má kandidátov do celej vlády
Vyjadril sa tiež k možnosti rozpočtového provizória, o ktorom sa bude rokovať, pokiaľ sa Babišovi nepodarí získať dôveru do konca roka.
„Mal som v Lánoch stretnutie s vedúcimi predstaviteľmi všetkých parlamentných subjektov. Pýtal som sa, či by sa ich prípadný odpor voči Babišovej vláde premietol do hlasovania o rozpočte. U niektorých som sa stretol s tým, že by v prípade rozpočtu odpor prekonali,“ prezradil.
Viac k témam: Andrej Babiš, Česko, Miloš Zeman
Zdroj: Webnoviny.sk - Rokovania o novej vláde budú podľa Zemana trvať tri mesiace, predpokladá menšinový kabinet © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kali ako Santa Claus. Koncerty prinesie priamo na sídliská a do konca roka predstaví aj nový singel – VIDEO
Žilinka reagoval na prezidentove výroky v televíznej relácii, uviedol k nim dve odborné poznámky
Keď nádej nezhasne ani po rokoch. Vianočný príbeh Alanka a výzva, ktorá dáva zmysel