Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Richard plánoval bombový útok v synagóge, v minulosti bol členom Ku-klux-klanu
Webnoviny 5. november 2019 702
5.11.2019 (Webnoviny.sk) - V americkom Colorade sa postavil pred súd muž obvinený z plánovania bombového útoku v synagóge v Pueble. Podľa súdnych dokumentov sa 27-ročný Richard Holzer stretol s agentmi amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) v utajení a prezradil im svoj plán. Agent John Smith uviedol, že obvinený mal niekoľko účtov na sociálnej sieti Facebook, ktoré využíval na propagáciu "nadvlády bielej rasy a násilia".
Holzer agentom povedal, že v minulosti bol členom Ku-klux-klanu a v súčasnosti je skinhed. Zatkli ho v piatok. Priznal sa, že v ten večer chcel spáchať útok na synagógu, pričom chcel použiť bomby a dynamit.
Viac k témam: bombový útok, synagóga
Zdroj: Webnoviny.sk - Richard plánoval bombový útok v synagóge, v minulosti bol členom Ku-klux-klanu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Medzinárodný vyšehradský fond po prvýkrát udelil ocenenie Mini projekt roka
Kybernetické útoky na podnikateľský sektor sú na vzostupe, kľúčom je prevencia