Pondelok, 18. január 2021
Zamračené  -8,2 °C
Mimoriadne správy

Republikánsky exprezident Bush považuje Bidena za dobrého človeka a poďakoval mu za vlastenectvo

 Webnoviny   9. november 2020  63
Republikánsky exprezident Bush považuje Bidena za dobrého človeka a poďakoval mu za vlastenectvo

9.11.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalý prezident Spojených štátov amerických George W. Bush tvrdí, že americký ľud môže dôverovať výsledkom prezidentských volieb, ktoré podľa neho boli spravodlivé. V poradí 43. prezident USA (2001 - 2009) si tiež myslí, že počas hlasovania bola zachovaná integrita a výsledok volieb je "jasný".

"Bez ohľadu na to, koho ste volili, váš hlas sa počíta," uviedol vo vyhlásení 74-ročný rodák z Connecticutu. Podľa niekdajšej republikánskej hlavy štátu nadišiel čas, keď by mali byť všetci súdržní pre americký národ a jeho budúcnosť.

Bush priznal, že sa zhováral s novozvoleným prezidentom USA Joeom Bidenom a poďakoval sa mu za "vlastenecké posolstvo", ktoré vyslovil v sobotňajšom príhovore. Napriek tomu, že majú obaja politicky rozdielne názory, keďže Biden patrí k demokratom, Bush ho považuje za "dobrého človeka, ktorý využil príležitosť viesť a zjednotiť krajinu".

Viac o téme: Prezidentské voľby v USAZobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby v USA (fotografie)

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Republikánsky exprezident Bush považuje Bidena za dobrého človeka a poďakoval mu za vlastenectvo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.