Streda, 3. jún 2020
Oblačno  13,5 °C
Mimoriadne správy

Referendum o ústavných zmenách v Rusku pre pandémiu koronavírusu možno odložia

 Webnoviny  18. marec 2020  57
Referendum o ústavných zmenách v Rusku pre pandémiu koronavírusu možno odložia

18.3.2020 (Webnoviny.sk) - Referendum o najväčších ústavných zmenách v histórii Ruska naplánované na apríl by mohli pre aktuálnu pandémiu koronavírusu odložiť. "Sme na to pripravení," uviedla v stredu predsedníčka Ústrednej volebnej komisie Ella Pamfilovová pre tlačovú agentúru Interfax.

Úrady podľa jej slov pred termínom hlasovania zvážia všetky riziká a potom rozhodnú.

Viac o téme: Koronavírus


Aj Kremeľ zdôraznil, že rozhodnutie prijme na základe vyjadrenia odborníkov. Prezident Vladimir Putin stanovil v utorok oficiálny termín hlasovania na 22. apríla. Stalo sa tak napriek početným apelom ruskej verejnosti, aby tak nerobil.

Ústavné zmeny majú okrem iného Putinovi umožniť zostať v úrade ďalšie dve šesťročné funkčné obdobia. Ruský ústavný súd v pondelok novelu ústavy schválil. Zákon ešte musia odobriť občania v celonárodnom referende.

V Rusku registrujú podľa oficiálnych údajov aktuálne 147 nakazených koronavírusom.

Viac k témam: referendum, zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Referendum o ústavných zmenách v Rusku pre pandémiu koronavírusu možno odložia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.