Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Reakcia Ficovho ochrankára bola veľmi slušná, tvrdí bývalý český policajt a osobný strážca

 Webnoviny  16. máj 2024  101  
Reakcia Ficovho ochrankára bola veľmi slušná, tvrdí bývalý český policajt a osobný strážca

16.5.2024 (SITA.sk) - Ochranná služba slovenského premiéra Roberta Fica pri stredajšom atentáte na neho vedela, čo má robiť, a nedopustila sa veľa chýb, tvrdí bývalý český policajt a osobný strážca vo vojnových zónach Zdeněk Charvát.

Zakladateľ spoločnosti Hard Task, ktorá cvičí verejnosť a ozbrojené zložky v streľbe a taktike, sa tak vyjadril v podcaste Kontext spravodajského portálu iDNES.cz.

Rýchlosť, s ktorou strážcovia reagovali na streľbu, bola podľa Charváta „veľmi slušná“. „Strelec vytasil zbraň zo skrytého nosenia, než vystrelil, za 0,8 sekundy. Ochranca reagoval v 1,2 - 1,1 sekundy, za asi 0,3 sekundy. Viete čo je to 0,3 sekundy? Ak sa nemýlim, všetkých päť výstrelov padlo za 2,5 sekundy. Takáto rýchlosť reakcie je veľmi slušná,“ skonštatoval Charvát.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na premiéra Roberta Fica (fotografie)

Ja by som to neurobil lepšie,“ pokračoval odborník. „Analytici a experti, ktorí v televízii tvrdia, že by to zvládli lepšie, si to pravdepodobne nikdy nevyskúšali, či už s cvičným strelivom alebo airsoftovou zbraňou,“ dodal.

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk - Reakcia Ficovho ochrankára bola veľmi slušná, tvrdí bývalý český policajt a osobný strážca © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.