Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
VIEDEŇ 21. mája (WebNoviny.sk) - Rakúsku vládu opustili všetci ministri krajne pravicovej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ).
Stalo sa tak po tom, čo rakúsky kancelár Sebastian Kurz požiadal prezidenta Alexandra Van der Bellena, aby odvolal z jeho kabinetu ministra vnútra Herberta Kickla, ďalšieho prominentného člena FPÖ.
Vo funkcii skončil aj Strache
Predtým už v súvislosti s aktuálnym škandálom oznámil svoj odchod z postu vicekancelára aj z pozície predsedu FPÖ Heinz-Christian Strache.
"Nenecháme nikoho vonku v daždi," uviedol v súvislosti s rezignáciou ministrov dočasný stranícky šéf FPÖ Norbert Hofer.
Uvoľnené pozície obsadia nestraníci
Uvoľnené vládne pozície budú až do predčasných volieb zastávať nestraníci. Predčasné parlamentné voľby by sa podľa všetkého mali konať na začiatku septembra, ich termín však zatiaľ nebol stanovený. Opozičné strany plánujú v najbližších dňoch zvolať hlasovanie o vyslovení nedôvery Kurzovej vláde.
Strana FPÖ sa otriasa vo svojich základoch po tom, čo nemecké médiá zverejnili video z rozhovoru na španielskom ostrove Ibiza z roku 2017, v ktorom Heinz-Christian Strache ponúka budúce kontrakty výmenou za financovanie a mediálnu podporu jeho strany istej rusky hovoriacej žene, o ktorej si myslí, že je sprostredkovateľkou bohatých ruských biznismenov.
Viac k témam: FPÖ Slobodná strana Rakúska
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsku vládu po Stracheho škandále opustili všetci ministri za FPÖ © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Európska únia vyradila zo zoznamu nespolupracujúcich krajín tri karibské štátyNasledujúci článok
Útočníka z Christchurchu obvinili z terorizmu, hrozí mu doživotie
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach
Táto „obyčajná burina“ môže zachrániť vašu pečeň aj trávenie