Utorok, 26. január 2021
Oblačno  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko zmierňuje opatrenia proti koronavírusu, ale gastroprevádzky a hotely musia čakať

 Webnoviny   2. december 2020  66
Rakúsko zmierňuje opatrenia proti koronavírusu, ale gastroprevádzky a hotely musia čakať

2.12.2020 (Webnoviny.sk) - Všetky reštaurácie, bary a hotely v Rakúsku budú až do začiatku januára zatvorené. Tamojšie orgány však povolili od 24. decembra vstup na lyžiarske svahy.

Lockdown potrvá do 6. decembra


V Rakúsku platia tvrdé obmedzenia od 17. novembra, keď sa začal tzv. lockdown, ktorý potrvá do nedele 6. decembra. Počas neho platí zákaz vychádzania po celý deň.

Viac o téme: Koronavírus


Opustiť miesto bydliska je možné len z dôvodu výkonu práce, pokrytia základných potrieb každodenného života, vrátane návštevy lekára, výkonu práv a rodičovských povinností, pomoci v núdzi či fyzickej regenerácie.

Miernejší zákaz vychádzania


Kancelár Sebastian Kurz uviedol, že od budúceho týždňa bude zákaz vychádzania miernejší a platiť bude iba medzi 20:00 a 6:00. Opäť otvoria školy, s výnimkou starších študentov, ďalej obchody a iné prevádzky, múzeá či knižnice.

Rakúsko momentálne eviduje zhruba 335 nových prípadov na 100-tisíc obyvateľov, čo je pokles oproti približne šiestim stovkám infikovaných na 100-tisíc ľudí počas uplynulého mesiaca. Kancelár sa domnieva, že práve dosiahnutý pokrok umožňuje "opatrné" zmierňovanie opatrení.

Odvetvia cestovného ruchu a gastronómie však opätovne sprístupnia až 7. januára.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko zmierňuje opatrenia proti koronavírusu, ale gastroprevádzky a hotely musia čakať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.