Pondelok, 25. január 2021
Zamračené  0,2 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko zavádza na hraniciach so Slovenskom kontroly, menšie priechody zatvoria úplne

 Webnoviny   8. január 2021  51
Rakúsko zavádza na hraniciach so Slovenskom kontroly, menšie priechody zatvoria úplne

8.1.2021 (Webnoviny.sk) - Rakúsko s účinnosťou od polnoci z piatka na sobotu zavádza kontroly na hraniciach so Slovenskom a Českou republikou. Dôvodom sú vysoké počty nových infekcií koronavírusom v oboch susedných krajinách, informoval v piatok minister vnútra Karl Nehammer.

Doterajšie námatkové kontroly vo vnútrozemí vystriedajú fixné kontrolné stanovištia. Menšie hraničné priechody zatvárajú.

Situácia je napätá


Situáciu v Česku a na Slovensku označil minister za „extrémne napätú“. „V záujme ochrany ľudí v našej krajine preto... zatvárame hranice a pri vjazde do Rakúska skontrolujeme každé auto,“ povedal Nehammer.

Viac o téme: KoronavírusNávštevníci, ktorí prichádzajú z rizikových krajín, vrátane Česka a Slovenska, sa musia naďalej podrobiť karanténe. V platnosti zostávajú výnimky pre osoby zabezpečujúce nákladnú dopravu a pendlerov. Tí nemusia predložiť ani negatívne testy na koronavírus. Pri vstupe do krajiny však musia dôveryhodným spôsobom preukázať, že v Rakúsku majú zamestnanie.

Najviac infekcií je v Česku


Problematika bola predmetom „veľmi pozitívnych“ telefonických rozhovorov s rezortnými kolegami v Česku aj na Slovensku, dodal rakúsky minister vnútra.

Česká republika za posledných sedem dní eviduje 680 nových prípadov nákazy koronavírusom na 100-tisíc obyvateľov. Na Slovensku sa ukazovateľ pohybuje na úrovni 367 v porovnaní s rakúskou hodnotou 149, informuje agentúra APA. Na jeden milión obyvateľov tak Česko vykazuje celosvetovo najviac nových infekcií. Slovensku patrí desiata priečka.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, hranice, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko zavádza na hraniciach so Slovenskom kontroly, menšie priechody zatvoria úplne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.