Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -1,8 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko varuje ľudí pred cestovaním do troch krajín, sprísni aj kontroly na hraniciach

 Webnoviny   8. júl 2020  93
Rakúsko varuje ľudí pred cestovaním do troch krajín, sprísni aj kontroly na hraniciach

8.7.2020 (Webnoviny.sk) - Rakúske úrady varovali v stredu pred cestovaním do Bulharska, Rumunska a Moldavska. Dôvodom je rastúci počet ľudí infikovaných koronavírusom, ktorí sa vracajú do Rakúska.

Viac o téme: Koronavírus


Vláda už minulý týždeň vydala varovanie pred vycestovaním do šiestich krajín na západnom Balkáne, ktoré sa týkalo Bosny, Kosova, Severného Macedónska, Albánska, Čiernej Hory a Srbska. Dôvodom boli rovnako vysoké počty infikovaných.

Rakúsko "zažíva stále viac importovaných prípadov (vírusu) zo zahraničia. Preto táto naliehavá výzva necestovať do týchto krajín," vysvetlil rakúsky kancelár Sebastian Kurz, ktorého citovala tlačová agentúra APA. Osoby, ktoré pricestujú do Rakúska z krajín, ktorých sa varovanie týka, budú musieť podľa jeho slov podstúpiť 14-dňovú karanténu.

Kurz v tejto súvislosti tiež povedal, že Rakúsko posilní kontroly na svojich východných hraniciach. Zamerané budú predovšetkým na ľudí prichádzajúcich z Balkánu.

Viac k témam: COVID-19, hraničné kontroly, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko varuje ľudí pred cestovaním do troch krajín, sprísni aj kontroly na hraniciach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.