Piatok, 27. máj 2022
Oblačno  14,6 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko upustilo od povinného očkovania proti koronavírusu, odborníci situáciu opäť prehodnotia v júni

 Webnoviny   9. marec 2022  38
Rakúsko upustilo od povinného očkovania proti koronavírusu, odborníci situáciu opäť prehodnotia v júni

9.3.2022 (Webnoviny.sk) - Rakúska vláda nezačne vynucovať povinné očkovanie proti koronavírusu u dospelých obyvateľov od polovice marca, ako plánovala.

Viac o téme: Koronavírus


Verejnoprávny vysielateľ ORF informoval, že sa v stredu vyjadrila, že povinné očkovanie pozastavujú, pretože ho v súčasnosti nie je potrebné vynucovať. Výbor odborníkov prehodnotí situáciu v polovici júna.

Povinné očkovanie pre ľudí vo veku 18 rokov a viac uzákonili v Rakúsku vo februári, pričom za jeho nedodržanie stanovili pokuty od 600 do 3 600 eur.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku


Opatrenie vláda avizovala už v novembri, v čase, keď nárast šírenia variantu koronavírusu delta viedol k zavedeniu lockdownu, no odvtedy sa jeho naliehavosť vytratila.

Viac k témam: COVID-19, Delta variant koronavírusu, Koronavírus, Povinné očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko upustilo od povinného očkovania proti koronavírusu, odborníci situáciu opäť prehodnotia v júni © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.