Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -3,7 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko sa pripravuje na príchod vlny omikronu, Nehammerova vláda ohlásila nové opatrenia

 Webnoviny   6. január 2022  39
Rakúsko sa pripravuje na príchod vlny omikronu, Nehammerova vláda ohlásila nové opatrenia

6.1.2022 (Webnoviny.sk) - Rakúska vláda vo štvrtok ohlásila nové opatrenia s cieľom spomaliť šírenie variantu koronavírusu omikron.

„Musíme sa prispôsobiť novej situácii s omikronom, musíme sa prispôsobiť faktu, že počty infekcií rýchlo stúpnu," povedal rakúsky kancelár Karl Nehammer.

Rúška aj v exteriéroch


Od budúceho týždňa budú v krajine striktnejšie implementovať existujúce opatrenia, napríklad zákaz vstupu nevakcinovaných ľudí do mnohých predajní a na kultúrne podujatia.

Aj v exteriéroch sa budú musieť nosiť rúška, ak nie je možné zachovať odstup najmenej dva metre.

Vláda zároveň obyvateľov vyzvala, aby pokračovali v práci z domu, ak je to možné. Vláda však skráti karanténu na päť dní u ľudí, ktorí predložia negatívny výsledok testu.

Niekoľko týždňov v lockdowne


Kancelár Nehammer vyzval tých, ktorí nie sú vakcinovaní, aby sa rýchlo dali zaočkovať. Rakúsko bolo niekoľko týždňov v lockdowne v závere minulého roka.

Počet infekcií potom klesol, ale teraz opäť začal rásť. Vo štvrtok krajina nahlásila 8 853 nových nákaz.

Viac k témam: Koronavírus, omikron
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko sa pripravuje na príchod vlny omikronu, Nehammerova vláda ohlásila nové opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.