Utorok, 19. október 2021
Prevažne slnečno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko sa pridalo k Nemecku a pre indický variant koronavírusu obmedzí cestovanie z Británie

 Webnoviny  25. máj 2021  147
Rakúsko sa pridalo k Nemecku a pre indický variant koronavírusu obmedzí cestovanie z Británie

25.5.2021 (Webnoviny.sk) - Rakúsko obmedzuje cestovanie z Veľkej Británie v súvislosti s obavami z variantu koronavírusu, ktorý sa tam šíri. Opatrenie vstupuje do platnosti okamžite, informovalo rakúske ministerstvo zdravotníctva.

Do krajiny smú odteraz z Británie pricestovať len Rakúšania alebo rezidenti Rakúska. Počnúc 1. júnom nebudú môcť v Rakúsku pristáť žiadne lety z Británie.

Rakúsko pridalo Britániu na svoj zoznam krajín s výskytom variantov vírusu, kde sú aj Brazília, India a Juhoafrická republika.

Variant, ktorý sa v súčasnosti šíri vo Veľkej Británii, po prvý raz identifikovali v Indii. V piatok tiež v súvislosti s rovnakým variantom oznámilo obmedzenie cestovania z Británie aj Nemecko.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko sa pridalo k Nemecku a pre indický variant koronavírusu obmedzí cestovanie z Británie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.