Streda, 20. október 2021
Jasno  12,7 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko otvorilo reštaurácie, kiná aj divadlá. Na návštevu baru či hotelu však potrebujete negatívny test

 Webnoviny  19. máj 2021  116
Rakúsko otvorilo reštaurácie, kiná aj divadlá. Na návštevu baru či hotelu však potrebujete negatívny test

19.5.2021 (Webnoviny.sk) - V Rakúsku od stredy po viac ako šiestich mesiacoch opäť otvorili reštaurácie, divadlá, kiná a športové zariadenia. Hotely v alpskej krajine tiež môžu normálne prijímať hostí za predpokladu, že majú doklad o zaočkovaní proti koronavírusu alebo o negatívnom výsledku testovania.

Digitálny alebo papierový doklad o zdravotnom stave potrebuje každý, kto chce navštíviť bar, kúpele či iné zariadenie. Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti vo veku do 10 rokov. Zákazníci stále musia nosiť rúška, dodržiavať dvojmetrový odstup a registrovať svoje osobné údaje, aby sa uľahčilo vyhľadávanie kontaktov.

Viac o téme: Koronavírus


Na podujatia v exteriéri, ak sú k dispozícii miesta na sedenie, môže prísť tritisíc ľudí, a na podujatia v interiéri 1 500 ľudí. Na podujatiach bez miest na sedenie môže byť maximálne 50 ľudí. Rakúske úrady zmiernili aj pravidlá pre súkromné stretnutia v interiéroch, na ktoré môžu prísť štyria dospelí a šesť detí.

Podľa oficiálnych údajov bolo v Rakúsku k utorku týždenne v priemere zhruba 62 nových prípadov nákazy koronavírusom na 100-tisíc obyvateľov. Aspoň jednu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 dostala už približne tretina obyvateľov krajiny.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko otvorilo reštaurácie, kiná aj divadlá. Na návštevu baru či hotelu však potrebujete negatívny test © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.