Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trumpova popularita klesla na historické minimum, demokrati majú šancu ovládnuť Kongres
- Top foto dňa (8. jún 2026): Zastávky Južné mesto, kauza Očistec, ruský útok v Odese a zemetrasenie
- Indické vrtuľníky evakuovali pri pobreží Ománu 24 námorníkov z horiaceho tankera
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
Rakúsko mení podmienky vstupu do krajiny, už o pár dní vpustia len kompletne zaočkovaných
Webnoviny 4. august 2021 659
4.8.2021 (Webnoviny.sk) - Od nedele 15. augusta bude pre vstup do Rakúska potrebné potvrdenie o zaočkovaní oboma dávkami dvojzložkovej vakcíny proti koronavírusu. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.
Doposiaľ sa do krajiny dalo dostať s potvrdením o očkovaní len prvou dávkou dvojzložkovej vakcíny, pričom od jej podania muselo uplynúť 22 dní. Dátum o zaočkovaní druhou dávkou vakcíny nesmie byť starší ako 270 dní.
Viac o téme: Koronavírus
Na vstup do Rakúska sa môže aj naďalej použiť možnosť negatívneho výsledku PCR testu nie staršieho ako 72 hodín, alebo antigénového testu, ktorý nie je starší ako 48 hodín. Tiež sa do krajiny dostanú tí, ktorí disponujú potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19, ktoré nie je staršie ako šesť mesiacov. V opačnom prípade je pre cudzincov vstupujúcich do krajiny povinná karanténa.
Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko mení podmienky vstupu do krajiny, už o pár dní vpustia len kompletne zaočkovaných © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky
Chýbajúci zub vyriešia pevné mostíky na zuby
Obľúbené jazero v Petržalke čaká veľká novinka, na Draždiaku vyrastie bezplatný vodný park. Naraz pojme až 130 ľudí – FOTO