Nedeľa, 18. august 2019
Slnečno  27,2 °C
Mimoriadne správy

Rakúski školáci si nebudú môcť zahaľovať hlavy, parlament zakázal nosenie šatiek

 Webnoviny  16. máj 2019  34
Rakúski školáci si nebudú môcť zahaľovať hlavy, parlament zakázal nosenie šatiek

VIEDEŇ 16. mája (WebNoviny.sk) - Rakúska Národná rada schválila v stredu večer zákaz nosenia šatiek zahaľujúcich veľkú časť hlavy na základných školách.

Za nové nariadenie hlasovali poslanci oboch strán vládnej koalície, ktorá pozostáva z Rakúskej ľudovej strany (ÖVP) a Slobodnej strany Rakúska (FPÖ).

Výnimkou má byť obväzovanie si hlavy zo zdravotných dôvodov, respektíve pokrývka hlavy z dôvodu poveternostných podmienok.

Židovskej kipy ani sikhskej patky sa však zákaz netýka. Vzťahuje sa iba na súčasti "náboženstvom ovplyvneného" odevu, "ktoré zahaľujú celé vlasy alebo ich veľkú časť". Očakáva sa, že sťažnosťami proti novému zákonu aj proti ÖVP sa bude zaoberať ústavný súd.

Viac k témam: FPÖ Slobodná strana Rakúska, ÖVP Rakúska ľudová strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúski školáci si nebudú môcť zahaľovať hlavy, parlament zakázal nosenie šatiek © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.