Utorok, 16. júl 2024
Prevažne slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Rakúski bezpečnostní predstavitelia rozbili teroristickú bunku podozrivú z prepojenia na Islamský štát

 Webnoviny   5. september 2023  213  
Rakúski bezpečnostní predstavitelia rozbili teroristickú bunku podozrivú z prepojenia na Islamský štát

5.9.2023 (SITA.sk) - Rakúski bezpečnostní predstavitelia v utorok oznámili, že rozbili podozrivú teroristickú bunku napojenú na Islamský štát, ktorá pozostávala z deviatich mladých mužov a jednej ženy. Jedného podozrivého zadržali.

Vyšetrovanie pokračuje


Doterajšie vyšetrovanie a výsluchy ukazujú, že podozriví zastávali postoj medzi „obyčajným islamistom“ a „teroristom“, uviedla vo vyhlásení rakúska domáca spravodajská služba DSN.

Neprezradila žiadne ďalšie podrobnosti o podozrivých s tým, že naďalej vedie vyšetrovanie.

Verbovanie ľudí pre teroristickú organizáciu


Podozriví, ktorí sú vo veku od 15 do 23 rokov a žijú v blízkosti mesta Linz na severe Rakúska, údajne „už dlhší čas verbovali ľudí pre teroristickú organizáciu Islamský štát a jej trestnú činnosť“, uviedla spravodajská služba.

Totožnosť podozrivých nebola uvedená v súlade s rakúskymi pravidlami o ochrane súkromia, ale rakúska tlačová agentúra APA uviedla, že podozriví pochádzajú z Rakúska, Turecka, Iraku, Ruska a Chorvátska, prípadne sú bez štátnej príslušnosti.

Viac k témam: Teroristická skupina, Vyšetrovanie, Výsluch
Zdroj: SITA.sk - Rakúski bezpečnostní predstavitelia rozbili teroristickú bunku podozrivú z prepojenia na Islamský štát © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.