Streda, 12. august 2020
Jasno  15,7 °C
Mimoriadne správy

Rakúska ministerka spravodlivosti čelí nenávistným prejavom, kancelár Kurz sa jej zastal

 Webnoviny   9. január 2020  41
Rakúska ministerka spravodlivosti čelí nenávistným prejavom, kancelár Kurz sa jej zastal

9.1.2020 (Webnoviny.sk) - Rakúsky kancelár Sebastian Kurz vo štvrtok ponúkol plnú podporu novej ministerke spravodlivosti, ktorá čelí na internete negatívnym komentárom pre svoje korene siahajúce do Bosny a Hercegoviny.

Alma Zadič je prvou Rakúšankou prisťahovaleckého pôvodu vo vláde - jej rodina ušla z Bosny, keď mala desať rokov. Rakúske médiá informovali, že politička má k dispozícii nepretržitú ochranku.

"Online nenávistné prejavy sú odporným fenoménom našej doby. Táto vec tu nemá miesto," uviedol kancelár na Twitteri a dodal, že jeho vláda bude postupovať proti takémuto správaniu. "Alma Zadič a všetci ostatní, ktorých sa to týka, majú moju plnú podporu," vyhlásil Kurz.

Viac k témam: šírenie nenávisti
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúska ministerka spravodlivosti čelí nenávistným prejavom, kancelár Kurz sa jej zastal © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.