Štvrtok, 28. október 2021
Väčšinou jasno  3,8 °C
Mimoriadne správy

Rakúšan úmyselne infikoval manželku koronavírusom, dostal pokutu a podmienku

 Webnoviny  13. máj 2021  79
Rakúšan úmyselne infikoval manželku koronavírusom, dostal pokutu a podmienku

13.5.2021 (Webnoviny.sk) - V rakúskom Linzi odsúdili 63-ročného muža za úmyselné infikovanie jeho bývalej manželky ochorením COVID-19. Informoval o tom portál euronews.com.

Keď sa chlap dozvedel, že má koronavírus, pokúsil sa nakaziť 70-ročnú ženu, s ktorou žil v rovnakej domácnosti až do ukončenia rozvodového konania vlani v novembri. Doma nenosil rúško a úmyselne na ženu kašľal.

Viac o téme: Koronavírus


Sudcovia uznali muža vinným z pokusu o ťažké ublíženie na zdraví a uložili mu deväťmesačný trest s podmienečným odkladom na tri roky.

Muža, ktorého meno nezverejnili z dôvodu ochrany osobných údajov, taktiež odsúdili za ohrozenie obete a ublíženie na zdraví za to, že ženu chytil za hrdlo a požadoval od nej, aby opustila spoločný dom.

Bývalej manželke, ktorá sa medzičasom zotavila z ochorenia COVID-19, musí zaplatiť odškodné 1000 eur.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúšan úmyselne infikoval manželku koronavírusom, dostal pokutu a podmienku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.