Piatok, 27. november 2020
Oblačno  -0,8 °C
Mimoriadne správy

Radikálni moslimskí duchovní sú silnejší než vláda, vynútili si konanie bohoslužieb a najali si ozbrojencov

 Webnoviny  18. apríl 2020  109
Radikálni moslimskí duchovní sú silnejší než vláda, vynútili si konanie bohoslužieb a najali si ozbrojencov

18.4.2020 (Webnoviny.sk) - V piatkovom meraní síl medzi pakistanskou vládou a radikálnymi islamskými duchovnými jednodznačne zvíťazili tí druhí.

Mnohé mešity po celej krajine nerešpektovali zákazy, výzvy a hrozby zo strany pakistanskej vlády, a napriek epidémii koronavírusu a vládnym opatreniam proti jeho šíreniu sa v nich tak, ako každý piatok, konali tradičné piatkové modlitby za účasti množstva veriacich.

Viac o téme: Koronavírus


Ako v sobotu informovala agentúra The Associated Press (AP), najmenej v jednej mešite v metropole Islamabad boli prítomní aj ozbrojenci najatí miestnym duchovným, ktorí mali zabrániť polícii v prípadnom zásahu. Policajti sa však na mieste ani neukázali.

Opatreniami vlády sa nemienia riadiť


Radikálni pakistanskí moslimskí duchovní už dlhšie vyhlasujú, že sa nemienia riadiť opatreniami vlády, ktorá zakázala akékoľvek zoskupovanie viac ako štyroch ľudí na jednom mieste.

V stredu vydalo pakistanské združenie radikálnych moslimských učencov vyhlásenie, v ktorom tvrdí, že vládne nariadenie o potrebe dodržiavať medzi sebou odstup sa na mešity nevzťahuje.

Päť denných modlitieb je nutné vykonávať


Ešte predtým, v utorok, vydal podobne tvrdohlavé vyhlásenie aj vplyvný pakistanský moslimský duchovný Muhammad Takí Usmání.

"V aktuálnych podmienkach je naďalej nevyhnutné vykonávať päť denných modlitieb, súčasne je treba dodržiavať preventívne opatrenia," vyhlásil ultrakonzervatívny klerik z Karáči.

V Pakistane je zatiaľ 7 481 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, na ochorenie COVID-19 zomrelo už 143 ľudí.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, islam, Koronavírus, mešita, moslimovia
Zdroj: Webnoviny.sk - Radikálni moslimskí duchovní sú silnejší než vláda, vynútili si konanie bohoslužieb a najali si ozbrojencov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.