Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

Pýcha Paríža je prežratá hrdzou. Keby ju Eiffel navštívil, dostal by infarkt

 Webnoviny   5. júl 2022  95
Pýcha Paríža je prežratá hrdzou. Keby ju Eiffel navštívil, dostal by infarkt

5.7.2022 (Webnoviny.sk) - Eiffelova veža v Paríži je údajne plná hrdze a potrebuje kompletnú opravu. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na francúzsky časopis Marianne.

Veža s výškou 324 metrov, ktorú postavil Gustave Eiffel koncom 19. storočia, každoročne privíta približne šesť miliónov návštevníkov. „Keby Gustave Eiffel navštívil toto miesto, dostal by infarkt," povedal nemenovaný manažér Eiffelovej veže.

Jedna z najväčších pamätihodností sveta v súčasnosti prechádza opätovným náterom, ktorý stojí 60 miliónov eur, v rámci prípravy na olympijské hry v Paríži v roku 2024. Je to už dvadsiaty náter Eiffelovej veže. Spoločnosť Societe d'Exploitation de la Tour Eiffel (SETE), ktorá na vežu dohliada, sa však zdráha ju na dlhší čas zavrieť, pretože nechce prísť o príjmy z turizmu.

Viac k témam: Eiffelova veža v Paríži, Paríž
Zdroj: Webnoviny.sk - Pýcha Paríža je prežratá hrdzou. Keby ju Eiffel navštívil, dostal by infarkt © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.