Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Putinovi hrozí ďalší zatykač od Medzinárodného trestného súdu, má súvisieť so zločinmi spáchanými wagnerovcami

 Webnoviny   3. august 2023  80  
Putinovi hrozí ďalší zatykač od Medzinárodného trestného súdu, má súvisieť so zločinmi spáchanými wagnerovcami

3.8.2023 (SITA.sk) - Medzinárodný trestný súd (ICC) by mohol vydať ďalší zatykať na ruského vodcu Vladimira Putina. Ako referuje web rmf24.pl, v rozhovore pre Hlas Ameriky to povedal predseda ICC Piotr Hofmański. Prípadný zatykač by súvisel s vojnovými zločinmi spáchanými súkromnou žoldnierskou Wagnerovou skupinou.

Napriek tomu, že právny štatút skupín ako wagnerovci zostáva nejasný a podľa ruskej legislatívy sú dokonca nelegálne, ich členovia sa zúčastňovali a zrejme stále zúčastňujú na bojoch na Ukrajine po boku ruskej armády.

„Prokurátor Medzinárodného trestného súdu môže sudcov ICC požiadať o vydanie zatykača. Tí rozhodnú, či existujú dôvody na vydanie ďalších zatykačov. Prokurátor jasne uviedol, že aktívne vedie nové vyšetrovanie na Ukrajine, ako aj v iných krajinách, a v tomto smere očakávame ďalšie kroky,“ povedal Hofmański.

ICC vydal 17. marca tohto roka zatykač na Putina a komisárku pre práva detí pri úrade ruského prezidenta Mariu Ľvovú-Belovú za nelegálne deportácie tisícok detí z Ukrajiny.

Viac k témam: Medzinárodný zatykač, Ruský prezident, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Putinovi hrozí ďalší zatykač od Medzinárodného trestného súdu, má súvisieť so zločinmi spáchanými wagnerovcami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.