Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Putin zablahoželal Orbánovi a Vučićovi k volebným víťazstvám, verí v rozvíjanie partnerstiev s krajinami

 Webnoviny   4. apríl 2022  44
Putin zablahoželal Orbánovi a Vučićovi k volebným víťazstvám, verí v rozvíjanie partnerstiev s krajinami

4.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin zagratuloval lídrom Maďarska a Srbska, ktorí majú dobré vzťahy s Moskvou, k víťazstvám vo víkendových voľbách.

Kremeľ informoval, že v liste maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi, ktorého strana Fidesz zvíťazila v parlamentných voľbách, Putin uviedol, že „napriek zložitej medzinárodnej situácii je ďalší rozvoj bilaterálneho partnerstva plne v súlade so záujmami národov Ruska a Maďarska“.

Znovuzvolenie srbského prezidenta Aleksandara Vučića podľa Putina zas potvrdzuje „širokú verejnú podporu“ jeho nezávislej zahraničnej politike. Ruský prezident sa vyjadril, že dúfa, že Vučićove aktivity pomôžu posilniť strategické partnerstvo medzi Ruskom a Srbskom.

Zdroj: Webnoviny.sk - Putin zablahoželal Orbánovi a Vučićovi k volebným víťazstvám, verí v rozvíjanie partnerstiev s krajinami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.