Sobota, 16. január 2021
Mierne sneženie  -4,9 °C
Mimoriadne správy

Putin vyzval USA na uzavretie globálneho paktu a vzájomné nezasahovanie do volieb

 Webnoviny  25. september 2020  111
Putin vyzval USA na uzavretie globálneho paktu a vzájomné nezasahovanie do volieb

25.9.2020 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyzval na uzavretie globálneho paktu a užšie vzťahy so Spojenými štátmi americkými v oblasti informačných a komunikačných technológií a taktiež vzájomné nezasahovanie do volieb.

Vo vyhlásení Kremľa vyzval, aby si krajiny vymenili záruky v otázkach vzájomného nezasahovania do vnútorných záležitostí vrátane volieb a využitia informačných a komunikačných technológií. Taktiež sa vyslovil za obnovenie väzieb v tomto sektore.

Západné krajiny už roky obviňujú Rusko z používania hackerov a internetových trollov na ovplyvňovanie volebných výsledkov.

Predstavitelia amerických spravodajských služieb uviedli, že rovnako ako v roku 2016, Rusko opäť manipuluje sociálnymi médiami v prospech Donalda Trumpa pred novembrovými prezidentskými voľbami v USA.

Kremeľ to poprel a namiesto toho obvinil západných lídrov z vedenia dezinformačnej kampane proti Rusku.

Viac k témam: medzinárodné vzťahy, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin vyzval USA na uzavretie globálneho paktu a vzájomné nezasahovanie do volieb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.