Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -1,2 °C
Mimoriadne správy

Putin: Rusko musí vzhľadom na aktivity NATO posilniť svoju obranu

 Webnoviny   1. november 2021  50
Putin: Rusko musí vzhľadom na aktivity NATO posilniť svoju obranu

1.11.2021 (Webnoviny.sk) - Vzhľadom na vojenské aktivity Severoatlantickej aliancie (NATO) v blízkosti ruských hraníc potrebuje krajina posilniť svoju protivzdušnú obranu. Vyhlásil to v pondelok ruský prezident Vladimir Putin.

Na stretnutí so zástupcami armády a výrobcov zbraní v juhoruskom meste Soči konkrétne poukázal na rozmiestňovanie prvkov protiraketovej obarny NATO vo východnej Európe a na stále častejšie plavby lodí aliancie v blízkosti ruských pobrežných vôd v Baltskom a Čiernom mori.

Vzťahy Ruska s USA a Európskou úniou sa dostali na najhoršiu úroveň od skončenia studenej vojny po tom, čo Rusko v roku 2014 anektovalo ukrajinský polostrov Krym. Minulý mesiac Moskva pozastavila činnosť svojej misie pri bruselskej centrále NATO a prikázala zatvoriť kanceláriu aliancie v Moskve. Kroky nasledovali po tom, čo NATO odobralo akreditáciu ôsmim ruským diplomatom pôsobiacim v jej sídle.

Viac k témam: Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin: Rusko musí vzhľadom na aktivity NATO posilniť svoju obranu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.