Nedeľa, 9. august 2020
Slnečno  18,4 °C
Mimoriadne správy

Putin poďakoval Trumpovi za informácie, ktoré pomohli Moskve zmariť teroristické útoky

 Webnoviny  30. december 2020  59
Putin poďakoval Trumpovi za informácie, ktoré pomohli Moskve zmariť teroristické útoky

30.12.2019 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľu poďakoval svojmu americkému kolegovi Donaldovi Trumpovi za informácie, ktoré pomohli Moskve zmariť teroristické útoky počas Nového roka. Na svojej webstránke o tom v krátkom stanovisku informoval Kremeľ.

Podľa neho Putin poďakoval Trumpovi za "informácie doručené prostredníctvom špeciálnych služieb, ktoré pomohli zabrániť dokončeniu teroristických činov v Rusku".

Ako s odvolaním sa na Federálnu bezpečnostnú službu (FSB) informuje tlačová agentúra Tass, ruské bezpečnostné zložky na základe týchto informácií zadržali dvoch Rusov podozrivých z pripravovania teroristických útokov v Petrohrade.

FSB uviedla, že získala informácie od jej amerických partnerov a od podozrivých zhabala materiály, ktoré potvrdzujú, že chystali teroristické činy. Ďalšie podrobnosti neuviedla.

Biely dom tieto informácie zatiaľ nekomentoval.

Viac k témam: teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin poďakoval Trumpovi za informácie, ktoré pomohli Moskve zmariť teroristické útoky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.