Pondelok, 25. september 2023
Slnečno  20 °C
Mimoriadne správy

Putin označil Prigožina za človeka s ťažkým osudom a obvinil ukrajinskú vládu z neonacizmu (video+foto)

 Webnoviny  24. august 2023  72  
Putin označil Prigožina za človeka s ťažkým osudom a obvinil ukrajinskú vládu z neonacizmu (video+foto)

24.8.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin vo svojich prvých vyjadreniach od stredajšieho leteckého nešťastia, pri ktorom pravdepodobne zahynul Jevgenij Prigožin, vyhlásil, že mecenáš žoldnierskej Wagnerovej skupiny bol „človek s ťažkým osudom“, ale zároveň ho označil za „talentovaného“ muža. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Zamestnanci Wagnerovej skupiny


Putin vo štvrtok povedal, že vyjadruje sústrasť príbuzným a blízkym tých, ktorí boli na palube lietadla.„V prvom rade chcem vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám všetkých obetí, toto je vždy tragédia. Predbežné informácie naznačujú, že na palube boli aj zamestnanci Wagnerovej skupiny,“ povedal Putin v Kremli počas stretnutia so šéfom samozvanej Doneckej ľudovej republiky Denisom Pušilinom.

„Rád by som poznamenal, že títo ľudia významne prispeli k našej spoločnej veci v boji proti neonacistickému režimu,“ povedal Putin s odkazom na ruskú vojnu na Ukrajine.

Vyšetrovanie pádu lietadla


Ruský vodca opakovane a falošne obvinil ukrajinskú vládu z neonacizmu. Putin tiež povedal, že ruský vyšetrovací výbor vedie vyšetrovanie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V Rusku sa zrútilo lietadlo, na zozname cestujúcich bol aj Prigožin (fotografie)

Lietadlo s desiatimi ľuďmi na palube, pravdepodobne vrátane Prigožina, havarovalo v stredu v Tverskej oblasti severne od Moskvy.

Nikto nehodu neprežil. Incident sa stal pár mesiacov po tom, čo Prigožin viedol krátku vzburu voči ruskému vojenskému veleniu.

Viac k témam: Havária lietadla, Ruský prezident, šéf wagnerovej skupiny, Úmrtie, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Putin označil Prigožina za človeka s ťažkým osudom a obvinil ukrajinskú vládu z neonacizmu (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.