Streda, 20. október 2021
Zamračené  14,3 °C
Mimoriadne správy

Putin na oslavách Dňa víťazstva varoval, že nacistické idey pretrvávajú (video)

 Webnoviny   9. máj 2021  123
Putin na oslavách Dňa víťazstva varoval, že nacistické idey pretrvávajú (video)

9.5.2021 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v prejave na oslavách konca druhej svetovej vojny v Európe varoval, že nacistické presvedčenie zostáva silné.

Na vojenskej prehliadke na Červenom námestí v Moskve Putin v nedeľu odsúdil „pokusy o prepisovanie histórie, ospravedlňovanie zradcov a zločincov, na ktorých rukách je krv státisícov mierumilovných ľudí". „Bohužiaľ veľkú časť ideológie nacistov, ktorí boli posadnutí klamlivou teóriou o svojej výnimočnosti, sa opäť pokúšajú uplatňovať," povedal ruský prezident bez bližšieho vysvetlenia.

Na vojenskej prehliadke na Červenom námestí, ktorej formát sa z roka na rok len málo líši, sa zúčastnilo viac ako 190 vojenských vozidiel.

Výročie porážky nacistického Nemecka, ktoré v Rusku oslavujú ako Deň víťazstva, je najvýznamnejším občianskym sviatkom v krajine a pripomína činy Červenej armády a veľké utrpenie civilistov. Odhaduje sa, že počas druhej svetovej vojny zomrelo približne 27 miliónov sovietskych vojakov a civilistov.Viac k témam: Deň víťazstva, Deň víťazstva nad fašizmom, druhá svetová vojna, nacizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin na oslavách Dňa víťazstva varoval, že nacistické idey pretrvávajú (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.