Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Putin: Na cvičení Západ pri hraniciach NATO sa zúčastňuje 100-tisíc vojakov
16.9.2025 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin v utorok počas neočakávanej návštevy spoločného vojenského cvičenia s Bieloruskom, ktorého časť sa koná blízko hraníc NATO, oznámil, že sa na ňom zúčastňuje 100-tisíc vojakov.
„Dnes vykonávame záverečnú časť strategického cvičenia Západ 2025,“ povedal Putin vo vojenskej uniforme a dodal: „Zúčastňuje sa ho 100-tisíc vojakov.“ Ruské tlačové agentúry s odvolaním sa na Kremeľ informovali, že na cvičení sa zúčastňujú aj vojaci z Indie, Iránu, Bangladéša, Burkiny Faso, Konga a Mali.
Putin dodal, že cieľom cvičenia je „odraziť potenciálnu agresiu proti zväzovému štátu“, čím mal na mysli spojenecký subjekt Ruska a Bieloruska.
Podľa poľského premiéra Donalda Tuska je cvičenie navrhnuté tak, aby simulovalo okupáciu Suwalského koridoru, strategicky dôležitej oblasti v Poľsku, ktorá krajinu spája s Litvou. Varšava uviedla, že počas cvičenia má v blízkosti bieloruských hraníc umiestnených približne 40-tisíc vojakov.
Zdroj: SITA.sk - Putin: Na cvičení Západ pri hraniciach NATO sa zúčastňuje 100-tisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Najväčšia skupina Čechov by privítala vládu jednej strany v podaní Babišovho hnutia ANONasledujúci článok
Česi obnovili výrobu kovaných tiel striel pre delostreleckú muníciu
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini