Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Puma napadla 9-ročné dievča, ktoré sa hralo s inými deťmi na schovávačku

 Webnoviny   1. jún 2022  64
Puma napadla 9-ročné dievča, ktoré sa hralo s inými deťmi na schovávačku

1.6.2022 (Webnoviny.sk) - Na 9-ročné dievča v Spojených štátoch zaútočila puma. Udialo sa to v čase, keď sa hralo na schovávačku v cirkevnom tábore v štáte Washington. Šelma spôsobila dievčaťu vážne zranenia a vystrašila ostatné deti. Prítomní dospelí vzápätí našli mladú pumu a zabili ju.

Útoky púm na ľudí sú zriedkavé. Za ostatných 100 sa stali iba dva smrteľné útoky, bolo to v rokoch 1924 a 2018. V štátnych záznamoch evidujú ďalších 20 útokov púm na ľudí, ktorých výsledkom boli zranenia.

Puma je po jaguárovi druhou najväčšou mačkovitou šelmou v Amerike. Žije zväčša samotársky, vo všeobecnosti sa vyhýba ľuďom a živí sa inými zvieratami. Útoky na ľudí v Severnej Amerike sa však v ostatných rokoch zintenzívnili, keďže ľudia narúšajú prirodzené prostredie pumy.

Viac k témam: Puma
Zdroj: Webnoviny.sk - Puma napadla 9-ročné dievča, ktoré sa hralo s inými deťmi na schovávačku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.