Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Prymula hovoril o tvrdom lockdowne a potom išiel na futbal, premiér Babiš s ním ukončil spoluprácu
19.2.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalý český minister zdravotníctva, epidemiológ Roman Prymula, prišiel o funkciu poradcu premiéra. Predseda českej vlády Andrej Babiš (ANO) s ním ukončil spoluprácu, pretože Prymula sa vo štvrtok vyjadril, že Česku by prospel niekoľkotýždňový tvrdý lockdown a o niekoľko hodín išiel na medzinárodný futbalový zápas medzi pražskou Slaviou a anglickým Leicesterom, kde ho v hľadisku zachytili fotografi. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.
Viac o téme: Koronavírus
„Ak niečo neznášam, tak je to papalášstvo. Ak on na to nemá sociálnu inteligenciu tak, bohužiaľ, je mi to ľúto. On je odborník, ale evidentne nechápe, že nemôže kázať vodu a piť víno. Ak apeluje na lockdown, tak má ísť príkladom," vyjadril sa český premiér pre TN.cz.
Ozval sa aj šéf pražského futbalového klubu Slavia Jaroslav Tvrdík.
„Slavia neporušila nijaké epidemiologické nariadenia. Súčasná etapa pandémie v ČR si však vyžaduje viac ako čokoľvek iného solidaritu. V tom sme urobili obrovskú chybu," napísal na svoj Twitter.
V piatok ráno Tvrdík dodal, že Slavia morálne zlyhala. „V intenciách toho, že máme byť ako popredný český klub vzorom a pozitívnym symbolom a na zápasy nemôžu ísť všetci naši fanúšikovia, bolo pozvanie VIP hostí na včerajší zápas morálnym zlyhaním. Ospravedlňujeme sa," uviedol šéf Slavie.
Viac k témam: lockdown, odvolanie z funkcie, Pandémia, poradca
Zdroj: Webnoviny.sk - Prymula hovoril o tvrdom lockdowne a potom išiel na futbal, premiér Babiš s ním ukončil spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve