Piatok, 10. júl 2020
Jasno  16,1 °C
Mimoriadne správy

Prudké dažde zasiahli niekoľko štátov na juhu USA, ľudí ohrozujú povodne

 Webnoviny   3. január 2020  51
Prudké dažde zasiahli niekoľko štátov na juhu USA, ľudí ohrozujú povodne

3.1.2020 (Webnoviny.sk) - Výstrahu pred povodňami vyhlásili pre veľkú časť juhu USA, keďže prudké dažde spôsobili záplavy ciest a diaľnic a rozvodnili rieky a potoky. Americká Národná meteorologická služba v piatok uviedla, že väčšina protipovodňových upozornení sa týka časti štátov Louisiana, Mississippi, Alabama, Tennessee a Georgia.

K najhorším podľa meteorológov patrí situácia v štáte Missisippi, kde sa predpokladá uzavretie ciest.

Úrady uviedli, že v meste Canton v štáte Mississippi museli v piatok nadránom najmenej 10 ľudí zachraňovať v ich domoch vo štvrti, ktorú vo štvrtok v noci postihol silný dážď. Hasiči sa k ohrozeným ľuďom dostali v člne, informovala televízna stanica WAPT-TV.

Podľa Národnej meteorologickej služby sa neďaleko mesta Raymond v štáte Mississippi pretrhla hrádza. Zaplavených bolo niekoľko áut, ale neboli hlásené vážne zranenia.

Viac k témam: dážď, počasie, povodne
Zdroj: Webnoviny.sk - Prudké dažde zasiahli niekoľko štátov na juhu USA, ľudí ohrozujú povodne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.