Streda, 26. jún 2019
Slnečno  20,2 °C
Mimoriadne správy

Prudké dažde vyvolali v Indonézii bleskové záplavy, zahynulo najmenej 50 ľudí

 Webnoviny  17. marec 2019  85
Prudké dažde vyvolali v Indonézii bleskové záplavy, zahynulo najmenej 50 ľudí

JAYAPURA 17. marca (WebNoviny.sk) - Prudké dažde vyvolali na východe Indonézie bleskové záplavy a zosuvy bahna, ktoré si vyžiadali najmenej 50 mŕtvych a 59 zranených.

Hovorca indonézskeho Národného úradu pre zmierňovanie katastrof Sutopo Purwo Nugroho uviedol, že v okrese Jayapura v provincii Papua voda a bahno zaplavili stovky domov. Zničili tiež cesty a mosty, čo komplikuje záchranné práce.

Medzi mŕtvymi boli aj tri deti, ktoré sa utopili, keď v sobotu večer začali záplavy. Mnohí z 59 zranených, ktorých hospitalizovali, majú zlomené kosti alebo poranenia hlavy. Podľa Nugroha počet obetí zrejme ešte narastie, keďže sa záchranári zatiaľ nedostali do zasiahnutých oblastí. V dočasných prístreškoch je viac ako 4 000 ľudí.

Provinčná samospráva v Papue vyhlásila dvojtýždenný výnimočný stav, aby mohla dostať pomoc od centrálnej vlády. Medzi najhoršie postihnuté územia patrí oblasť Sentani, kde sa v nedeľu ráno po zosuve pôdy vyliala rieka.

Viac k témam: povodne, zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Prudké dažde vyvolali v Indonézii bleskové záplavy, zahynulo najmenej 50 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.