Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Protiofenzíva bude pokračovať, Ukrajina musí byť slobodná – celá, sľúbil Zelenskyj (video)

 Webnoviny  19. september 2022  37
Protiofenzíva bude pokračovať, Ukrajina musí byť slobodná – celá, sľúbil Zelenskyj (video)

19.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil svojej krajine, že protiofenzíva ukrajinskej armády sa nezastaví. Počas nej obrancovia dosiaľ oslobodili viacero miest a dedín, predovšetkým v Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Možno sa teraz niektorým z vás zdá, že po sérii víťazstiev máme istý pokoj. Ale toto nie je prestávka. Toto je príprava na ďalšiu sériu, pretože Ukrajina musí byť slobodná - celá," povedal Zelenskyj vo videopríhovore k národu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinské vojenské velenie uviedlo, že jeho sily v sobotu zabezpečili východný breh rieky Oskil. Rieka, ktorá tečie na juh z Ruska na Ukrajinu, bola od začiatku protiofenzívy Kyjeva prirodzeným zlomom v novovzniknutých frontových líniách.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Charkov, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Protiofenzíva bude pokračovať, Ukrajina musí byť slobodná – celá, sľúbil Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.