Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,5 °C
Mimoriadne správy

Proti výtržníkom počas násilných protestov proti reštrikciám musela holandská polícia strieľať

 Webnoviny  20. november 2021  75
Proti výtržníkom počas násilných protestov proti reštrikciám musela holandská polícia strieľať

20.11.2021 (Webnoviny.sk) - Holandská polícia použila strelné zbrane pri výtržnostiach, ktoré vypukli v centre Rotterdamu počas demonštrácie proti reštrikciám zameraným na zabrzdenie šírenia koronavírusu. Sedem ľudí bolo zranených.

Starosta Rotterdamu Ahmed Aboutaleb novinárom v sobotu v skorých ranných hodinách povedal, že „vo viacerých prípadoch polícia mala pocit, že musí vytiahnuť svoje zbrane, aby sa bránila", keď výtržníci v obchodnej štvrti v centre mesta zakladali požiare a hádzali kamene a pyrotechniku na policajtov.

Počas násilností utrpelo zranenia aj niekoľko policajtov. Desiatky ľudí zatkli, pričom sa očakáva zatknutie ďalších po preskúmaní videozáznamov z bezpečnostných kamier, povedal starosta. Podľa fotografií z miesta výtržností, zhorelo najmenej jedno policajné auto.

Poriadok polícia s pomocou vodného dela nastolila po polnoci. Piatkové výtržnosti v Holandsku patrili k najhorším odvtedy, ako krajina vlani prvýkrát prijala protipandemické obmedzenia. V januári po vyhlásení zákazu vychádzania protestujúci ľudia v uliciach Rotterdamu tiež napadli policajtov a založili požiare.

Holandská vláda plánuje prijať legislatívu, podľa ktorej budú môcť služby v interiéroch využívať iba úplne zaočkovaní ľudia a tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19. Negatívne výsledky testov už v krajine nemajú uznávať. V posledných dňoch v krajine potvrdili rekordné počty nových infekcií a pred týždňom začal platiť čiastočný lockdown.

Viac k témam: Demonštrácie, Holandská polícia, Koronavírus, Ochrana pred koronavírusom, Pandemické opatrenia, Reštrikcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Proti výtržníkom počas násilných protestov proti reštrikciám musela holandská polícia strieľať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.