Štvrtok, 28. máj 2020
Väčšinou jasno  11,1 °C
Mimoriadne správy

Prokuratúra zastavila vyšetrovanie znásilnenia zo strany Assangea, dôkazy sa značne oslabili

 Webnoviny  19. november 2019  66
Prokuratúra zastavila vyšetrovanie znásilnenia zo strany Assangea, dôkazy sa značne oslabili

19.11.2019 (Webnoviny.sk) - Švédska prokuratúra zastavila vyšetrovanie údajného znásilnenia zo strany zakladateľa platformy WikiLeaks Juliana Assangea z roku 2010. On sám obvinenie odmieta a sedem rokov sa vyhýbal vydaniu do Švédska, pričom od roku 2012 žil na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne.

Štyridsaťosemročný Austrálčan v apríli prišiel o azyl a odsúdili ho na 50 týždňov za mrežami za porušenie podmienok prepustenia na kauciu. V súčasnosti sa nachádza vo väzení Belmarsh.

Švédska prokuratúra uviedla, že dôvodom na zastavenie vyšetrovania je "skutočnosť, že dôkazy sa značne oslabili v dôsledku dlhého časového obdobia, ktoré ubehlo od predmetných udalostí". Prokuratúra dodala, že rozhodnutiu predchádzalo vypočutie siedmich svedkov spojených s prípadom.

Viac k témam: podozrivý zo znásilnenia, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Prokuratúra zastavila vyšetrovanie znásilnenia zo strany Assangea, dôkazy sa značne oslabili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.